اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / شرکت ۸۵ درصد از زندانیان در آزمون‌ فنی و حرفه‌ای اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی ‏

شرکت ۸۵ درصد از زندانیان در آزمون‌ فنی و حرفه‌ای اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی ‏

سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی  گفت: %۸۵ از زندانیان این اردوگاه در چهارمین دوره  آزمون‌های استاندارد و کتبی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کردند.

هادی اسماعیل زادگان با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال جاری، ۶۰% از زندانیان نیز در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای ثبت نام کرده و که  تا کنون (۵۳%) موفق به اخذ گواهینامه آموزشی شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۵۴  دوره آموزشی در ۶ ماهه اول سال جاری برای زندانیان برگزار شده است، اظهار داشت: هم‌اکنون ۲۵ دوره آموزشی در ۱۲ عنوان رشته از جمله کشتکار گلخانه­های خاکی، مشبک کار چوب، پرورش گوسفند، پرورش دهنده زنبور عسل، کمک بنای سفت کار درجه یک، تکثیر و پرورش گلهای آپارتمانی، تولید کننده نهال مثمر و غیر مثمر، معرق کار بدون قالب، سرویس و نگهداری خودرو، راسته دوز، جوشکاری، رعایت الزامات سلامت و ایمنی در محیط کار برق پس از نیازسنجی آموزشی صورت گرفته از  ابتدای سال در اردوگاه استان در حال برگزاری است.

اسماعیل زادگان خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز کلاس‌های مختلف حرفه‌آموزی برگزار شد که در نهایت (۷۴%) از زندانیان شرکت کننده   توانستند با طی دوره و شرکت در آزمون، گواهی مهارت دریافت کنند.

سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان خراسان رضوی همچنین با اشاره به اهمیت آموزش فنی و حرفه‌ای به سربازان وظیفه در زمان خدمت، گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری ۳۵  نفر از پرسنل وظیفه اردوگاه موفق به شرکت در آموزشهای فنی و حرفه‌ای در رشته‌های جوشکاری و پرورش گوسفند شدند.

انتهای پیام/

درباره روابط عمومی

Skip to content