اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / زندانی کتابخوان نیشابوری با مطالعه بیش از ۲۰۰۰ جلد کتاب از زندان آزاد شد

زندانی کتابخوان نیشابوری با مطالعه بیش از ۲۰۰۰ جلد کتاب از زندان آزاد شد

با تلاش واحد فرهنگی و تربیتی و پیگیری مددکاران، زندانی کتابخوان نیشابوری با مطالعه بیش از ۲۰۰۰ جلد کتاب از زندان نیشابور آزاد شد.

با عنایت به تاثیرات کتابخوانی و مطالعه در بازگرداندن زندانیان به شرایط مطلوب اجتماعی و نیز بازپروری فرهنگی، کتابخانه مشارکتی شهید مطهری زندان با ۷۸۰۰ جلد کتاب و ۳۸۰۰ عنوان با مضامین مختلف، ۲۸۳ مددجوی کتابخوان فعال داشته که بصورت روزانه از کتابخانه زندان، کتب مورد علاقه خود را دریافت می نمایند، بر این اساس و با توجه به ثبت میزان کتب دریافتی در سامانه کتابخانه مشارکتی، احدی از زندانیان کتابخوان این زندان با مطالعه بیش از ۲۰۰۰ جلد کتاب بعنوان کتابخوان برتر شناخته شده که طی رایزنی صورت گرفته با شاکیان پرونده و از سویی تاثیرات مثبت کتابخوانی در اصلاح و بازپروری اجتماعی با تلاش واحد فرهنگی و تربیتی و پیگیری مددکاری از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت.

شایان ذکر است زندانی امیر ش. به جرم سرقت و ردمال به مبلغ ۳۰ میلیون ریال از سال ۹۶ در زندان نیشابور تحمل حبس نموده که با دعوت از شاکی پرونده در مددکاری زندان و قبول تخفیف مبلغ ۲۷ میلیون ریال توسط وی رضایت اخذ و زندانی آزاد گردید.

وی در زمان آزادی و در مصاحبه با روابط عمومی، مطالعه و کتابخوانی در دوران حبس را ابزاری در تغییر نگرش به زندگی، افزایش مهرورزی به خانواده و آرامش روحی و روانی طی دوران حبس عنوان نمود.

انتهای پیام/

درباره روابط عمومی

Skip to content