صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / مدیرکل زندان های خراسان رضوی دربازدیداززندان نیشابورتوجه ویژه به تکریم ارباب رجوع و رفع مطالبات مردم را یادآور شد

مدیرکل زندان های خراسان رضوی دربازدیداززندان نیشابورتوجه ویژه به تکریم ارباب رجوع و رفع مطالبات مردم را یادآور شد

جمشیدی، مدیرکل زندان های خراسان رضوی، کاظمی، رئیس اداره حفاظت اطلاعات و سلطانیان، فرمانده یگان حفاظت استان در معیت رئیس و تعدادی از مسئولین واحدهای اداری زندان از قسمتهای مختلف مجموعه زندان نیشابور بازدید نمودند .

مدیرکل زندان های خراسان رضوی در بدو ورود به زندان، ضمن دیدار با کارکنان اداری، یگان حفاظت و مراقبین زندان و خداقوت به آنان در اندرزگاه مردان حضور یافته و ضمن بازدید از قسمت های مختلف بند بسته، در یک فضای صمیمی با زندانیان دیدار و ضمن استماع مشکلات قضایی، رفاهی و بهداشتی زندانیان دستورات لازم جهت بررسی و رفع موارد مطروحه را صادر نموده و سپس در جلسه مشترک با حضور رئیس و مسئولین واحدهای اداری شرکت کرد.

در ابتدای این دیدار رجبی، رئیس اداره زندان شهرستان نیشابور ضمن عرض خیر مقدم ، گزارشی از اقدامات تامینی و تربیتی و نیز آمار زندانیان و نحوه اجرای دستورالعمل های ریاست معزز قوه قضائیه در کاهش جمعیت کیفری زندان و مجازات های جایگزین حبس را ارائه نمود .

وی همکاری و تعامل مراجع قضایی به ویژه دادستان دادسرای عمومی و انقلاب در همکاری با زندان در خصوص شرکت منظم در جلسات هفتگی شورای طبقه بندی و نیز بحث کاهش جمعیت کیفری زندان را قابل تقدیر دانست.

جشمیدی، مدیر کل زندان های خراسان رضوی، نیز طی سخنانی، شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در حادثه تروریستی اخیر و نیز فرارسیدن ایام دهه فاطمیه را تسلیت عرض نموده و حمله غرورآفرین دلاورمردان سپاه پاسداران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق را تبریک گفت.

وی ضمن تقدیر از تلاش های تمامی همکاران در بخش های مختلف زندان نیشابور، به مصوبات شورای اداری زندان های استان اشاره نمود و بیان داشت: در دوره جدید ریاست معزز قوه قضائیه در کنار مبارزه با فساد، دستورات اکیدی نسبت به رفع مطالبات مردم از دستگاه قضایی عنوان شده که این موضوع را با حضور میدانی معظم له در دستگاههای قضایی استان ها به شخصه رصد نموده و به نوعی باعث اعتماد بیش از پیش مردم به قوه قضائیه گردیده، بنابراین با توجه به اینکه سازمان زندان ها، به عنوان یکی از سازمان های تابعه قوه قضائیه دارای مراجعه کننده و ارباب رجوع زیادی می باشد لذا همه ما وظیفه داریم در راستای سیاست های قوه قضائیه و دستورات ریاست سازمان زندان ها در همه بخش ها با بسیج امکانات موجود و تلاش های شبانه روزی کلیه همکاران، گام های موثری در راستای کمک به مددجویان و خانواده های آنان برداشته و لحظه ای غافل نشویم.

جمشیدی در ادامه افزود: فلسفه وجودی زندان، سلامت زندانیان و باز اجتماعی نمودن آنان است بنابراین از بدو ورود زندانی تا زمان آزادی می بایست برنامه مدونی در تمامی حوزه ها برای آنان تعریف نمود که باعث تغییر تفکر و رفتار آنان در طول مدت حبس گردد که این امر مستلزم آموزش بروز کارکنان می باشد.

مدیرکل زندان های استان تصریح نمود: با توجه به فضای فیزیکی موجود در زندان نیشابور می بایست بحث کاهش جمعیت کیفری در زندان در اولویت برنامه کاری قرار گرفته که با توجه به تعامل بسیار مطلوب دادستان شهرستان با زندان، ان شاء ال… این موضوع به سرانجام خواهد رسید.

ساخت سوله در محل زندان جدید و انتقال زندانیان دارای حبس کمتر از ۴ ماه به این مکان با کمک خیرین و مسئولان شهرستان از دیگر مباحثی بود که در این جلسه تاکید شد.

سلطانیان، فرمانده یگان حفاظت زندان های خراسان رضوی نیز طی سخنانی بحث آموزش دقیق موارد حفاظتی به کارکنان یگان حفاظت و نیز سربازان وظیفه به ویژه آشنایی کامل با تجهیزات موجود را الزامی عنوان نموده و از اقدامات تامینی صورت گرفته در زندان نیشابور تقدیر نمود.

رئیس اداره زندان نیشابور در پایان این جلسه از دیدگاه کارشناسانه و ویژه مدیرکل نسبت به کلیه حوزه های زندان و ارشادات وی در راستای ارتقای برنامه های فرهنگی، بهداشتی و رفاهی زندانیان و رفع مشکلات قضایی زندانیان تقدیر و تشکر نموده و نسبت به هماهنگی با مسئولین شهرستان و جذب کمک های خیرین در ساخت سوله در زندان جدید قول مساعد داده شد.

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content