اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / مدیر کل زندان های خراسان رضوی:آموزش های کارآفرینی و اشتغال زندانیان باید علمی و بازار محورباشد

مدیر کل زندان های خراسان رضوی:آموزش های کارآفرینی و اشتغال زندانیان باید علمی و بازار محورباشد

همایش آموزشی فنون علمی ، خلاقیت ، نوآوری و کاربرد آن در اشتغال و کارآفرینی با حضور روسای مراکز مراقبت بعد از خروج زندانیان سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار شد.

در این همایش که به میزبانی مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۶ سازمان زندان ها در اداره کل زندان های استان خراسان رضوی برگزار گردید ، جمشیدی مدیرکل زندان های استان بر اهمیت جایگاه مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان تاکید کرد و گفت : با توجه به اینکه در سال گذشته با اعمال عفو اعطایی مقام معظم رهبری کاهش چشمگیری در جمعیت کیفری استان شاهد بودیم، اما این کاهش به مرور در حال افزایش است و با توجه به خدمات مطلوبی که به زندانیان در حین تحمل حبس ارائه میشود باید مساله تکرار جرم بررسی و آسیب شناسی شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۸ درصد زندانیان استان متاهل هستند و ازاین تعداد ۷۰ درصد نیازمند حمایت میباشند ، توجه ویژه به وضعیت خانواده زندانیان را رسالت اصلی مراکز حمایتی و خدماتی برشمرد و گفت : قربانی اصلی در فرآیند وقوع جرم و مجازات حبس خانواده زندانی است که هیچ نقشی در ارتکاب جرم نداشته و حمایت از آنها به جهت در امان بودن از سایر آسیب های اجتماعی لازم و ضروری است.

جمشیدی در ادامه اتکا به کارآفرینی و اشتغال پایدار را یکی از راه های موثر و کاربردی در جلوگیری از وقوع جرم برشمرد و خاطر نشان کرد : آموزشهای مرتبط با اشتغال و کارآفرینی باید مبتنی بر اصول علمی وبازار محور باشد تا نتیجه مطلوب استخراج شود.

وی افزود: آموزش های مصوب سازمان فنی و حرفه ای ، جهاد کشاورزی و سازمان صمت که در حال حاضر برای زندانیان برگزار میشود نیاز به بازنگری دارد.

مدیرکل زندان های خراسان رضوی بر لزوم اولویت بندی آموزشها بر اساس نیاز جامعه ، بازار و توان زندانی تاکید کرد گفت :یکی از ابزارهای رسیدن به این هدف بهره گیری از مشاوران متخصص شغلی در مراکز مراقبت بعد از خروج زندانیان است که با استقرار مشاور شغلی و ارائه مشاوره های تخصصی تا حد زیادی این مشکل برطرف شده و آموزشهای ارائه شده هدفمند و کاربردی خواهد شد.

جمشیدی در پایان با اشاره به لزوم تغییر نگاه جامعه نسبت به زندانی و خانواده اش از طریق تبلیغات ، بهره گیری از ظرفیت خیرین حوزه اشتغال و همچنین استفاده از ابزارهای قانونی تشویقی مانند معافیت مالیاتی برای صاحبان صنایعی که از افراد دارای سابقه کیفری استفاده  کنند  را در این زمینه راهگشا برشمرد.

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content