اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / به مناسبت دهه فجر :بازدید قضات شهرستانهای تربت حیدریه، رشتخوار، زاوه و مه ولات از زندان تربت حیدریه

به مناسبت دهه فجر :بازدید قضات شهرستانهای تربت حیدریه، رشتخوار، زاوه و مه ولات از زندان تربت حیدریه

در ابتدای این بازدید مسرور نعیمی رئیس دادگستری شهرستان تربت حیدریه ضمن تبریک ایام ا.. دهه فجر عنوان داشت قوه قضاییه به دلیل اینکه جایگاه پررنگی در فقه شیعی و اندیشه امام خمینی(ره) داشت برای رسیدن به خواست انقلاب مسیر پر پیچ و خمی را باید طی می‌کرد تا به قوه قضاییه متناسب با عصر بعد از ۲۲ بهمن ۵۷ و پرچم‌داری احیاء حقوق عامه را داشته باشد.

وی در ادامه افزود : خوشبختانه تعامل خوبی بین زندان ومراجع قضایی در راستای کاهش جمعیت کیفری وجود دارد واین تعامل ارزشمند است در این راستا دستورالعملهای کاهش  جمعیت کیفری زندان‌ها بسیار موثر است  و در کنار هم بودن دستگاه قضا و زندان ضامن اجرای آن است و همچون گذشته تمام پشتیبانی های لازم از اقدامات زندان صورت خواهد پذیرفت.

رئیس دادگستری شهرستان تربت حیدریه با بیان اینکه بازدیدهای قضات اثر مستقیم بر تسریع روند رسیدگی به پرونده های قضایی دارد افزود : این  بازدیدها باعث افزایش سرعت روند رسیدگی به پرونده ها و در نتیجه آزادی زندانیان خواهد شد.

رئیس دادگستری شهرستان تربت حیدریه   با بیان اینکه  از قضات محترم می خواهیم تا جایی که امکان پذیر است، از معرفی افراد با جرائم سبک به زندان  خودداری نمایند زيرا اين امر ما را به اهداف سازمان زندان ها يعني كاهش جمعيت كيفري زندان ها نزديك مي كند.

درادامه انتظاری مدیر زندان تربت حیدریه ضمن تبریک دهه مبارک فجر و  خیر مقدم به مسئولین  و قضات حوزه های مختلف  قضایی افزود : تعامل خوب زندان  و قضات موجب شده است تا برنامه ی اثر بخش کاهش جمعیت کیفری در راستای کاهش آسیبهای فراروی زندان به تحقق رسیده و این مهم با حضور مستمر قضات  در زندان و رسیدگی به مشکلات قضایی مددجویان به انجام خواهد رسید.

در ادامه مراسم یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی گرامی داشته شد.

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content