اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / تاکید مسئولین و خیرین بر اشتغال و حرفه آموزی زندانیان کانون اصلاح و تربیت خراسان رضوی

تاکید مسئولین و خیرین بر اشتغال و حرفه آموزی زندانیان کانون اصلاح و تربیت خراسان رضوی

همزمان با فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر در یک محفل گرم و دوستانه خیرین و مسئولین شهرستانهای طرقبه و شاندیز در گردهمایی”دست های مهربان خدا” به منظور حمایت از اشتغال , حرفه آموزی , آموزش و همچنین مراقبت بعد از خروج زندانیان این مرکز حضور یافتند.

این گردهمایی طبق توافق مدیر کل زندان های خرسان رضوی و فرماندار طرقبه و شاندیز با همکاری اتاق اصناف واداره میراث فرهنگی و گردشگری طرقبه و شاندیز برگزار گردید .

مرتضی فرشته مقدم مدیر کانون اصلاح و تربیت در سخنانی هدف از تشکیل این گردهمایی را کمک به اشتغال و حرفه آموزی و همچنین مراقبت بعد از خروج زندانیان این مرکز توصیف کرد و با اشاره به ضرورت توجه به حرفه آموزی و اشتغال زندانیان به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه اظهار داشت : فرد  به دلیل عدم اشتغال مناسب در خارج از زندان مرتکب جرم و خطایی میشود و برابر قانون مدتی در زندان تحمل کیفر می کند و نیازمند حمایت و پیگیری مستمر می باشد .

وی افزود : این افراد که به دلیل عدم اشتغال مناسب در زندان به سر می برند عمدتا در معرض آسیب های خطرناک اجتماعی هستند و در صورت غفلت در رسیدگی به موقع و صحیح به آنان ممکن است به تدریج این افراد نیز به چرخه بزهکاری و آسیب های اجتماعی  جامعه برگردند بنابراین ضرورت دارد تا با توجه بیشتر مانع گسترش آسیب های اجتماعی پیش روی این افراد شویم .

بشکنی معاونت سیاسی و امنیتی فرمانداری طرقبه و شاندیز که در این مراسم حضور داشت نیزخاطر نشان کرد : اشتغال زندنیان کانون اصلاح و تربیت از مهم ترین وظایف ما می باشد زیرا این مددجویان در سنین پایین و در اوج خلاقیت هلای فکری و جسمی می باشند لذا با ایجاد اشتغال و فراگیری یک حرفه برای زندانیان حاضر در کانون می توان زمینه یادگیری و کارکردن را ایجاد کرد تا بعد از آزادی زندانی بتواند در جامعه با داشتن یک شغل برای خود و خانواده درآمد زایی نماید .

درادامه حجه الاسلام لزگی ریاست فرهنگی و تربیتی زندان های خراسان رضوی با ابراز خرسندی از حضور خیرین نیک نام شهرستان طرقبه و شاندیز افزود:

هدف ما اصلاح و تربیت است و این مهم میسر نمیشود جز با تکریم و آموزش .باید ضمن اینکه به زندانی با دید تکریم نگاه می شوداین پندار به وجود می آید که درصدد توبه و بازگشت سالم به جامعه است و از این نقطه باید کارهای آموزشی در همه ابعاد از جمله حرفه آموزی , ایجاد بستر اشتغال برای زندانیان مد نظر قرار گیرد .

شایان ذکر است در این گردهمایی توسط خیرین نیک اندیش موارد ذیل تامین گردید :

۱- اهداء مبلغ ۲۴۰/۰۰۰/۰۰۰ریال به صورت نقدی و تعهدی

۲- اهداء وام ۵۰ میلیون تومانی به زندانیانی که در کانون اصلاح و تربیت حرفه آموخته اند و در صدد ایجاد شغل در شهر شاندیز هستند .

۳- آموزش و استخدام ۳۰ نفر از زندانیان کانون اصلاح و تربیت توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری

۴- تحت پوشش قرارگرفتن خانواده ۱۰زندانی متاهل تا زمان آزادی توسط اداره کمیته امداد طرقبه و شاندیز

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content