صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / تاکید معاون قضائی سازمان زندان های کشوربر استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس

تاکید معاون قضائی سازمان زندان های کشوربر استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس

شیخ پور معاون قضائی سازمان زندان ها با حضور در سالن همایش های اداره کل زندان های استان خراسان رضوی در جمع پرسنل اداره کل در خصوص نظام زندانبانی اسلامی و موضوع اصلاح و تربیت سخنانی را بیان نمود.

شیخ پور با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره)مبنی بر اینکه زندان ها را باید به دانشگاه تبدیل کنید گفت :پس از انقلاب اسلامی ایران یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی بحث اصلاح و تربیت در موضوع زندان بانی اسلامی بود.

وی ضمن اشاره به نظام های زندانبانی موجود در کشورهای مختلف خاطرنشان کرد:روش زندانبانی ما با رویکرد مترقی است، که اولویت آن موضوع اصلاح و تربیت مجرمین می باشد که ضمن بازاجتماعی کردن و بازپروری زندانیان با پرورش شخصیت آنان این امکان را فراهم نموده که بتوانند زندگی سعادتمندانه ای رابا بازگشت به جامعه شروع نمایند.

معاون قضائی سازمان زندان ها ضمن اشاره به موضوع حل مسائل قضائی وکاهش جمعیت کیفری درزندان ها گفت : باید با استفاده از راهکارهای قانونی موجوداز جمله استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس ، سامانه های نظارت الکترونیکی ، اعطاء زمان کافی در تامین قرار و برخی سیاست گذاری ها جدید در دستگاه قضایی در این راستا قدم برداریم.

وی در پایان ضمن تشکر از مجموعه پرسنل زندان های خراسان رضوی در بخش های مختلف به رعایت اخلاص و توسل در کارها توصیه نمود و همچنین توجه ویژه به موضوع کاهش جمعیت کیفری در زندان های استان با استفاده از مواد قانونی از جمله مرخصی پایان حبس و دستورالعمل ماده ۱۴ ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندانیان را خواستار شد.

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content