اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برای اولین بار در سطح زندان های استان صورت گرفت: برگزاری کارگاه آموزش نوغانداری در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی

برای اولین بار در سطح زندان های استان صورت گرفت: برگزاری کارگاه آموزش نوغانداری در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی

در راستای اجرای الگوهای نوین اشتغال­ زایی زندانیان،کارگاه آموزش نوغانداری (پرورش کرم ابریشم) برای نخستین بار در سطح زندان های کشور در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان خراسان رضوی برگزار شد.

اسماعیل­ زادگان سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی در توضیح این خبر گفت: کارگاه آموزشی نوغانداری (پرورش کرم ابریشم)، در راستای اجرای الگوهای نوین اشتغال برای زندانیان با حضور کارشناسان اداره ترویج جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی برگزار شد.

وی در ادامه افزود: فرصت سازی در الگوهای نوین اشتغالزایی با بهره گیری از ظرفیتهای موجود بمنظور ایجاد اشتغال و درآمدزایی زندانیان وتوجه جدی به رشته­های حرفه آموزی یکی از برنامه های مهم اردوگاه استان در پیشبرد اشتغالزایی است.

سرپرست اردوگاه تصریح کرد: استفاده از ظرفیتهای بالقوه زندانیان و جهت دادن اندیشه های نو و زمینه سازی مناسب برای به ثمر نشستن این نگرشها و تفکرات، فرصتهای طلایی را برای تحقق اهداف سازمان زندان ها در حوزه اشتغالزایی فراهم می سازد.

اسماعیل­ زادگان خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال برای مددجویان یکی از مهمترین اقدامات حمایتی است و برای توسعه و پایداری این فعالیت ها باید الگوهای نوین برای اشتغالزایی آنان فراهم کرد.

سرپرست اردوگاه با بیان اینکه یکی از ابزارهای اصلاحی و تربیتی در زندان ها آموزش مهارت های شغلی است گفت: زیر ساخت های خوبی برای اشتغال و بازاجتماعی کردن مددجویان در اردوگاه استان فراهم شده است.

وی در پایان گفت: رسالت ما ، اصلاح و تربیت زندانیان و بازپروری شخصیت آنان است و برای تحقق این مهم لازم است علاوه بر اجرای فعالیت های فرهنگی و تربیتی، آموزش، حرفه آموزی و اشتغالزایی و درآمدزایی برای زندانیان را مدنظر قرار دهیم.

شایان ذکر است در پایان این کارگاه آموزشی، کارشناسان از روند آموزشهای ارائه شده به زندانیان اردوگاه ابراز خرسندی نموده و از توجه زندانیان به فراگیری آموزشهای تئوری و عملی خشنود و این امر را در جهت اصلاح، تربیت و حرفه­آموزی زندانیان بسیار مفید دانستند.

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content