اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / تجلیل از مددکاران اردوگاه استان

تجلیل از مددکاران اردوگاه استان

به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد خجسته مولای متقیان حضرت علی (ع) با حضور سرپرست و معاونین از مددکاران اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان تجلیل شد.

در این مراسم، اسماعیل­ زادگان سرپرست اردوگاه طی سخنانی ضمن تبریک روز مددکار و تقدیر از زحمات مجموعه مددکاران اردوگاه با اشاره به نقش و اهمیت مددکاران اجتماعی و جایگاه مهم آنها در کمک به زندانیان و خانواده های آنان از مددکاران این مجموعه خواست تا با توجه به اهمیت و حساسیت این حوزه کاری شغل مددکاری را علاوه بر یک شغل، وظیفه ای مقدس بدانند و در این مسیر تمام تلاش و توجه خود را صرف بر طرف نمودن مشکلات زندانیان و خصوصاً خانواده های آنان که در معرض آسیبهای فکری و اجتماعی قرا دارند داشته باشند و از تمام ظرفیتهای موجود به منظور رفع مشکلات قضایی و کمک به آزادی زندانیان در اردوگاه استان استفاده نمایند .

سرپرست اردوگاه با اشاره به این که شغل مددکاری در زندان بسیار متفاوت با دیگر بخشهای مددکاری در جامعه  است که با عهده دار بودن وظیفه ای خطیر و سنگین دارای جایگاهی ارزشمند و مهم هستند گفت: مددکاران شاغل در زندان ها با مجموعه ای از مشکلات و دغدغه های فکری، روحی، اقتصادی و خانوادگی زندانیان و خانواده های آنان سر و کار داشته و لازمه موفقیت در این شغل مقدس صبر،  بردباری و خوشرویی و کار جهادی با هدف رضایت خداوند میباشد که در کنار همه سختیها لذت کمک به انسانهای آسیب دیده و نیازمند را به همراه دارد .

اسماعیل­ زادگان افزود: ائمه اطهار(ع) و دیگر معصومان چه در مقام گفتار و چه در مقام عمل بهترین راهنما و مشوق در دستگیری و کمک به نیازمندان بوده اند و باید از سیره وروش آنان به عنوان الگو استفاده کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: شغل مددکاری از مشاغل سخت و زیان آور به حساب می آید ولی اجر و پاداش آن بسیار زیاد است و ما باید برای خود این را تو فیق بزرگی بدانیم که در این جایگاه حساس و اثر بخش قرار گرفته ایم.

اسماعیل ­زادگان افزود: من به تلاشهای دلسوزانه شما که از روی تعهد و احساس مسئولیت در جهت تحقق سیاستهای سازمانی انجام می دهید آگاه و مطلع هستم که علی رغم کمبود امکانات و تجهیزات برای انجام امور مددکاری بدون هیچ گونه چشم داشت مادی و برحسب وظیفه انسان دوستانه تلاش می کنید.

سرپرست اردوگاه تصریح کرد: توانمندسازی مددجویان، ثبت اقدامات و بروزرسانی پرونده های مددکاری، حضور مستمر در شورای طبقه بندی زندان و دفاع از حقوق زندانیان باید مورد توجه جدی مددکاران قرار گیرد.

وی در پایان بر خدمت رسانی به زندانیان و خانواده های نیازمند آنان با همکاری انجمن حمایت از زندانیان و نهادهای حمایتی کمیته امام(ره)، بهزیستی و مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج تاکید کرد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از خدمات مددکاران شاغل در اردوگاه استان با اهدای لوح، تقدیر شد.

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content