اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / در ماه مبارک رمضان صورت گرفت : ۳۵۱۱ خانوار تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان خراسان رضوی قرار گرفتند

در ماه مبارک رمضان صورت گرفت : ۳۵۱۱ خانوار تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان خراسان رضوی قرار گرفتند

جمشیدی مدیر کل زندان های خراسان رضوی اظهارداشت : انجمن حمایت زندانیان تشکلی مردم نهاد است که با هدف حمایت از خانواده زندانیان نیازمند تشکیل شده است .

وی ضمن گرامیداشت ۵ خرداد روز ملی نسیم مهر و کمک به خانواده زندانیان در تشریح اهداف و فعالیتهای انجمن حمایت زندانیان گفت: با زندانی  شدن فرد بزهکار بیشترین آسیب متوجه خانواده زندانی می شود، در حالی که در اکثر مواقع اعضاء خانواده هیچ نقشی در ارتکاب جرم نداشته اند . اما با نگاه منفی جامعه به این موضوع ، خانواده زندانی در معرض محرومیتها و آسیبهای اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی قرار می گیرد.

مدیر کل زندان های خراسان رضوی خاطر نشان کرد : باید زمینه شیوع آسیبهای ناشی از حبس در جامعه محدود  شود و این امر تنها با تغییر نگاه مردم نسبت به خانواده زندانیان محقق می شود.

وی با اشاره به رسالت این انجمن غیر دولتی در حمایت از خانواده زندانیان گفت : در حال حاضر ۱۳  انجمن حمایت در استان خراسان رضوی فعال هستند و در ماه مبارک رمضان ۳۵۱۱ خانواده زندانی را تحت پوشش قرارداده اند که به صورت مستمر خدماتی مانند کمک هزینه تحصیلی ، مستمری نقدی  ، سبد معیشتی و…  را دریافت می کنند .

جمشیدی با بیان اینکه بخشی از هزینه های کمک به خانواده زندانیان از طریق مشارکتهای مردمی و بخشی هم از طریق فعالیتهای انجمن تامین می شود گفت : با ورود فرد به زندان بلافاصله برای او پرونده مددکاری تشکیل می شود و پس از بررسی و نیاز سنجی بر اساس نیاز واقعی خدمات دریافت می کند.

این مقام قضایی گفت : در ماه مبارک رمضان و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص کمک مومنانه ، انجمن حمایت زندانیان نیز با هدف مشارکت در این رزمایش ملی اقدام به توزیع ۴۰۱۷ بسته معیشتی و ۳۳۹۶ بسته بهداشتی مقابله با کرونا بین ۳۵۱۱ خانواده تحت پوشش کرده است .

وی همچنین از کمک ۸۷۰  میلیون ریالی نقدی به خانواده های تحت پوشش خبر داد و گفت ، در همین راستا ۲۲۸۵ نفر از فرزندان زندانیان نیز با پرداخت کمک هزینه تحصیلی در حال تحصیل در مقاطع مختلف آموزشی هستند .

جمشیدی با اشاره به اینکه هیچ کمکی به اندازه آزادی خود زندانی نمی تواند برای خانواده فرد موثر باشد گفت : با حمایتهای مردمی و پیگیری های مددکاری از ابتدای ماه مبارک رمضان ۲۰ زندانی آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشته اند.

مدیر کل زندان های خراسان رضوی در پایان با تاکید مجدد بر لزوم اصلاح نگاه منفی جامعه نسبت به خانواده زندانی و حتی خود زندانی پس از آزادی ، خواستار فرهنگ سازی مناسب در این خصوص توسط متولیان و صاحب  نظران حوزه علوم اجتماعی شد.

مردم و خیرین بزرگوار می توانند کمکهای نقدی خود را از طریق شماره کارت بانکی:

۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۱۳۳۵۸ بانک ملی

۶۱۰۴۳۳۷۸۳۷۴۰۲۶۱۷ بانک ملت

*۲۸۰۴۸۳۸*۳*۷۴۱* درگاه آسان پرداخت

واریز نمایند و این انجمن را در رسیدگی به مشکلات خانواده زندانیان یاری نمایند .

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content