صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / با حضور رییس دادگستری چناران در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی برگزار شد: کارگاه آشنایی با قوانین ارتقای سلامت اداری و مبارزه با رشوه

با حضور رییس دادگستری چناران در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی برگزار شد: کارگاه آشنایی با قوانین ارتقای سلامت اداری و مبارزه با رشوه

کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین ارتقای سلامت اداری و مبارزه با رشوه توسط حشمتی رییس دادگستری شهرستان چناران با حضور  مدیر، مسؤولین و پرسنل در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی پیرامون موضوعات ارتشاء، رشوه،  انواع طبقه بندی مفاسد اداری، قانون رسیدگی به تخلفات اداری و عوامل موثر بر ارتقاء سلامت اداری توسط رییس دادگستری شهرستان چناران مباحثی عنوان شد.

وی در ادامه به ارائه مطالب و مقررات مبارزه با رشوه، تعریف رشوه از منظره حقوقی، علل و عوامل بروز رشوه اعم از علل اجتماعی و فرهنگی، آشنایی با مصادیق رشوه در دستگاههای اجرایی و رشوه در دستگاه اجرایی پرداخت.

این مقام قضایی سپس به ابعاد مختلف شناسایی نقاط آسیب پذیری سازمان ها اشاره و افزود: سلامت اداری یکی از خواسته­هاي سازمان ها بوده بطوری که نظام اداری یک ابزار توزیع عادلانه خدمت به عموم شهروندان می­باشد.

حشمتی  افزود: بیشتر تخلفات در سیستم اداری به دلیل عدم توجه و آشنایی به  قانون و مجازات آن است.

هادی اسماعیل­ زادگان مدیر اردوگاه حرفه­ آموزی و کاردرمانی در حاشیه این کارگاه آموزشی اظهار داشت: رشوه از گناهان كبيره است و در قانون مجازات اسلامي نيز براي آن مجازات‌هاي سنگيني پيش‌بيني شده و از اين رو لزوم آگاهي بخشي و پيشگيري از آن ضروري است.

وی در پایان خاطر نشان کرد:  می­توان با برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي كاركنان و افزايش سطح دانش و آگاهي آنان، این آسیب­ها را تا حدود زيادي كاهش و كنترل كرد.

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content