اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / همزمان با هفته گرامیداشت قوه قضائیه صورت گرفت: دیدار مدیرکل زندان های استان با رئیس دادگستری و دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان نیشابور

همزمان با هفته گرامیداشت قوه قضائیه صورت گرفت: دیدار مدیرکل زندان های استان با رئیس دادگستری و دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان نیشابور

همزمان با هفته قوه قضائیه، جمشیدی مدیرکل زندان های استان به همراه محمد رضا رجبی رئیس اداره زندان شهرستان نیشابور با حکمتی فر رئیس دادگستری و اکبری مقدم دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان نیشابور بصورت جداگانه ملاقات نمودند.

جمشیدی مدیر کل زندان های خراسان رضوی ابتدا در دیدار با حجه الاسلام حکمتی فر، رئیس دادگستری شهرستان نیشابور ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و نیز دهه کرامت از تلاشهای مجموعه دادگستری شهرستان در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان نیشابور تقدیر و تشکر نمود.

و ی در خصوص اینکه زندان نیشابور یکی از زندان های فرسوده کشور می باشد مطالبی را مطرح و اظهار داشت : پیگیری های لازم در حال انجام است که به محض تخصیص اعتبار ساخت زندان جدید در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی از تعامل رئیس دادگستری شهرستان در خصوص مدیریت کاهش ورودی به زندان، اعطای رای باز و مرخصی بویژه در دوره بیماری کرونا تقدیر و قدردانی نمود.

حجه الاسلام حکمتی فر رئیس دادگستری شهرستان نیشابور نیز ضمن تبریک ایام دهه کرامت و هفته قوه قضائیه افزود: یکی از دغدغه های دستگاه قضا، بحث کاهش جمعیت کیفری در زندان هاست و بحث رتبه بندی دادگستری ها با اولویت کاهش جمعیت کیفری در زندان ها موجب شده همکاران قضایی بیش از گذشته به موضوع کاهش جمعیت کیفری زندانیان تشویق و ترغیب  شده و با حضور مستمر قضات در زندان، مشکلات قضایی زندانیان را از نزدیک بررسی و نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

رئیس دادگستری شهرستان نیشابور در ادامه با بیان اینکه پیگیری های زیادی در خصوص ساخت پروژه زندان جدید صورت گرفته و به دلایلی امکان شروع به ساخت آن با تاخیر همراه بوده است، افزود: اقدامات خوبی از جمله بهینه سازی از فضاهای موجود در اندرزگاهها، زیباسازی بندها صورت گرفته و به نوعی چهره زندان تغییر یافته ولی با جمعیت کیفری موجود زندان نیشابور، فضایی با گنجایش و ظرفیت بالاتری را می طلبد و این نیاز فقط با ساخت زندان جدید مرتفع خواهد شد.

در ادامه این بازدید ، مدیرکل زندان های استان به دیدار حجه الاسلام اکبری مقدم دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رفت . در این دیدار جمشیدی ضمن تبریک ایام دهه کرامت و هفته قوه قضائیه،  از تلاشهای دادستان نیشابور در خصوص حضور مستمردر زندان و جلسات شورای طبقه بندی و بررسی مشکلات قضایی زندانیان و نگاه ویژه وی به بحث کاهش جمعیت کیفری زندان نیشابور تشکر و قدردانی نموده و خواستار همکاری دادگستری و شورای تامین شهرستان و مشارکت خیرین در ساخت ۲ سوله در زندان باز با ایجاد ساختار امنیتی بالا  تا زمان ساخت پروژه زندان جدید شد.

در این دیدار حجه الاسلام اکبری مقدم، دادستان نیشابور نیز ضمن خوشامدگویی به میهمانان گفت: اقدامات خوبی با همت و پیگیری های رئیس  اداره زندان در خصوص بحث فضاسازی و زیباسازی در زندان کنونی، پیگیری ساخت پروژه زندان جدید و نیز توجه به مشکلات زندانیان صورت گرفته است ولی زندان نیشابور به لحاظ جمعیت کیفری و آمار زندانیان همانند مرکز استان می بایست با نگاه ویژه تری دیده شده و تدابیر لازم در خصوص ساخت زندان جدید اندیشیده شود.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب در بخشی از سخنان خود از تلاش های مدیرعامل و جانشین انجمن حمایت و نیز رئیس اداره زندان در خصوص احداث ساختمان  دردست احداث  انجمن حمایت از زندانیان شهرستان با آن حجم و وسعت با نگاه ویژه ایجاد درآمدهای پایدار و کمک به محکومین و فراهم سازی شرایط آزادی آنان و کمک های معیشتی به خانواد های زندانیان بی بضاعت تقدیر و تشکر نمود.

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content