اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / مدیر کل زندان های استان در جمع کارکنان زندان نیشابور عنوان نمود: با همت و کار جهادی کارکنان، زندان تبدیل به آموزشگاه نیکی ها گردد

مدیر کل زندان های استان در جمع کارکنان زندان نیشابور عنوان نمود: با همت و کار جهادی کارکنان، زندان تبدیل به آموزشگاه نیکی ها گردد

همزمان با هفته قوه قضائیه، جمشیدی مدیرکل زندان های خراسان رضوی در سفر یک روزه به شهرستان نیشابور ضمن شرکت در جلسه پرسش و پاسخ با کارکنان زندان از اندرزگاه مردان و ساختمان در دست احداث انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بازدید نمود.

مدیر کل زندان های استان در در بدو ورود به زندان نیشابور و به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر، با حضور در شعبه ملاقات هدایایی را به فرزندان دختر خانواده های زندانیان ملاقات کننده اعطا و سپس در جلسه پرسش و پاسخ با حضور کارکنان زندان شرکت کرد. درابتدای این جلسه محمدرضا رجبی، رئیس اداره زندان شهرستان نیشابور ضمن خوشامد گویی و تبریک ایام دهه کرامت و گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: اجرای مطلوب دستورالعمل های ریاست معزز قوه قضاییه در خصوص اعطای عفو و  ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندانیان موجب بهره مندی تعداد قابل توجهی از زندانیان از امتیازات و ارفاقات در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره زندان نیشابور در ادامه  از توجه ویژه مدیرکل زندان های استان به بحث کاهش جمعیت کیفری زندانیان و پیگیری های  انجام شده در خصوص پروژه ساخت زندان جدید نیشابور تقدیر و تشکر نموده و اشاراتی نیز در خصوص مشکلات پست های سازمانی و کمبود نیروی پرسنلی در برخی حوزه های کاری، کمبود نیروی سرباز وظیفه تخصیص داده شده به این زندان، نیازهای موجود در خصوص وسیله نقلیه موتوری، کمبود فضای فیزیکی زندان با توجه به آمار موجود زندانیان و پیگیری های انجام شده با منطقه انتظامی در خصوص توافقات در خصوص اماکن مشترک زندان با کلانتری مجاور گزارشی جامع ارائه نمود .

جمشیدی ، مدیرکل زندان های استان نیز در این جلسه ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و دهه کرامت، حضور در جمع کارکنان را فرصتی مغتنم دانسته تا از تلاش های رئیس و کارکنان مجموعه زندان نیشابور تقدیر و تشکر گردد.

جمشیدی در ادامه تصریح نمود: امنیت در سطح زندان ها و توجه ویژه در نگهداری صحیح زندانیان با رعایت حقوق شهروندی از دغدغه های اصلی می باشد و هرگونه سهل انگاری می تواند تبعات جبران ناپذیری متوجه مجموعه کند،  اما در این راستا، تلاش در جهت اصلاح یک مجرم، دستگیری از درمانده ای در زندان و نگاه محبت آمیز به زندانیان می تواند رسالت ما در بازتوانی و باز اجتماعی نمودن آنان را کفایت کند.

مدیرکل زندان های استان با بیان اینکه با توجه به مشکلاتی که به تاسی از بیماری کرونا به وجود آمد هم از لحاظ اقتصادی و غیره افزود: علی رغم مسائل موجود یکی از اولویت ها در مجموعه زندان های استان،  توجه به مسائل و مشکلات کارکنان بوده و سعی گردیده با عنایت به مشقات کاری پرسنل خدوم و تلاشگر زندان، زمینه برخورداری آنان از امکانات آموزشی، رفاهی در حد توان و پتانسیل مجموعه استان فراهم گردد.

وی سختی کار پرسنل زندان ها را با سایر سازمان ها قابل قیاس ندانست و اضافه کرد: کار با انسان ها به ویژه مجرمین و آسیب دیدگان اجتماعی بسیار سخت و طاقت فرسا بوده و توان مضاعفی را می طلبد و تلاش شده تا با برنامه ریزی صورت پذیرفته اقدامات مثبت و موثری در جهت کاهش مشکلات و ارتقای وضعیت شغلی و معیشتی پرسنل صورت گیرد.

جمشیدی ضمن تقدیر از تلاش های دکتر جهانگیر ریاست اسبق سازمان زندان ها و نگاه ویژه حاج محمدی ریاست جدید سازمان به بحث بازپروری و بازاجتماعی نمودن زندانیان، اظهار امیدواری نمود با تلاش همسوی کارکنان،  زندان ها طبق فرمایش مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست معزز قوه قضائیه و ریاست محترم سازمان زندان ها به آموزشگاه نیکی ها تبدیل شود.

در این نشست صمیمی، پرسنل زندان ضمن قدردانی ازتلاش های مدیرکل زندان های استان به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند.

شایان ذکر است مدیرکل زندان های استان در ادامه و در معیت رئیس و مسئولین واحدهای اداری از اندرزگاه مردان بازدید نموده و ضمن دیداری حضوری، درخواست‌ها، مسائل و مشکلات زندانیان را مورد بررسی قرار داده و دستورات مقتضی نسبت به حل مشکلات آنان را صادر نمود همچنین  وی با حضور در انجمن حمایت از زندانیان شهرستان از ساختمان در دست احداث این مجموعه بازدید کرد.

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content