اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / نشست تعاملی مسئولین اردوگاه به همراه رییس دادگستری و دادستان با نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی

نشست تعاملی مسئولین اردوگاه به همراه رییس دادگستری و دادستان با نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی

با هدف طرح و پیگیری مشکلات اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی،  نشست مشترکی بین  اسماعیل زادگان مدیر اردوگاه و دکتر امامی نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

اسماعیل زادگان با تأکید بر لزوم تامین زیرساختهای لازم جهت توسعه اردوگاه گفت: با توجه به اینکه بحث اشتغال در اولویت امور زندانبانی اسلامی قراردارد و ماهیت اردوگاه هم حرفه آموزی است، انتقال محکومین مواد مخدر استان به این مرکز در حال افزایش است و به همین دلیل توسعه وتجهیز فضاهای اسکان  و کارگاهی اجتناب ناپذیر است.

وی استاندارد سازی جاده منتهی به اردوگاه و افزایش توان برق و ظرفیت آب اردوگاه را گام اساسی در طرح توسعه مجموعه دانست و خواستار اهتمام دستگاههای ذیربط در خصوص رفع این مشکلات شد.

مدیر اردوگاه گفت: برنامه ریزی علمی درخصوص توانمندسازی فردی و اجتماعی زندانیان صورت گرفته که قطعاً نتایج محسوسی در کاهش نرخ بازگشت و تکرار جرم خواهد داشت.

وی افزود: توجه به آسیبهای اجتماعی و اصلاح و بازپروری زندانیان نیازمند مشارکت و تعامل همه دستگاههای ذیربط است، چرا که اثرات این فرآیند در تمام ارکان جامعه مشهود خواهد بود.

در ادامه حشمتی رئیس دادگستری چناران ضمن قدردانی از اقدامات علمی  و تخصصی مجموعه اردوگاه درخصوص زندانبانی اسلامی، زندانبانی را جزء مشاغل سخت با مسئولیت بالا برشمرد و بر توجه ویژه به وضعیت پرسنل زندان ها تأکید کرد.

امامی نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن ابراز رضایت از برگزاری این نشست، خاطر نشان کرد جلسات مشترک باسرفصلهای تخصصی باید تا حصول نتیجه و رفع مشکلات تداوم داشته باشند.

وی افزود: چنانچه تمام  نهادهای مسئول در حوزه آموزش، فرهنگ و تربیت اجتماعی وظایف خود را به نحو احسن انجام دهنده قطعا میزان بزه در جامعه کاهش خواهد داشت .

این نماینده مجلس حضور مسئولین به خصوص مدیران آموزشی ومعلمان رادر زندان ها را ضروری و اثر گذار دانست و با تاکید مجدد بر امر آموزش و پرورش و تاثیر آن در فرایند اصطلاح و تربیت محکومین، خواستار تعامل و همکاری همه جانبه اداره آموزش و پرورش شهرستان با اردوگاه  شد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم برنامه ریزی مناسب برای خانواده زندانیان هنگام حضور در زندان و شهرستان به رئیس اداره تبلیغات اسلامی که در این نشست حضور داشت  گفت : باید از ظرفیت روحانیون در جهت تبلیغ مبانی اخلاق اسلامی و تحکیم اعتقادات زندانیان و خانواده آنان بهره برد.

امامی رفع مشکلات مجموعه اردوگاه را به عنوان یک اولویت برشمرد و در جهت استاندارد سازی جاده مواصلاتی اردوگاه و افزایش توان برق و آب مجموعه خواستار مشارکت و تعامل دستگاههای مسئول شد.

وی در پایان ضمن ابراز رضایت از افعالیتهای اردوگاه و قدردانی از زحمات پرسنل زندان ، وعده پیگیری مطالبات پرسنلی را در مجلس شورای اسلامی داد.

انتهای پیام./

درباره روابط عمومی

Skip to content